Pijany kierowca pomylił kierunki

Policjanci z Czerska zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który wcześniej został ujęty przez świadków. Zatrzymany 52-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji świadków zdarzenia nie doszło do możliwej tragedii na drodze. 52-latkowi podejrzewanemu prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend dzielnicowy z Czerska został powiadomiony o ujęciu przez świadków nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło na trasie Gotelp – Odry, po dożynkach w miejscowości Łubna, kompletnie pijany mężczyzn zaproponował odwiezienie do domu swojemu koledze. Z ustaleń mundurowych wynika, że uwagę świadków zwrócił styl jazdy kierującego, który nie potrafił utrzymać toru jazdy. Świadkowie zatrzymali tan pojazd podeszli do kierowcy, wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Nie zastanawiając się, od razu zadzwonili na numer dzielnicowego. Policjanci poddali 52-latka badaniu alkotestem. Okazało się, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjantom powiedział, że chciał dojechać do Czerska, ale pomylił kierunki.

Policjanci zatrzymali 52-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna usłyszy wkrótce zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności i minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy! Osoby siadające za kierownicą pod wpływem alkoholu stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego jeśli mamy podejrzenie kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę, nie wahajmy się zadzwonić na Policję, tak jak w tym przypadku zrobili to mieszkańcy. Na każde takie zgłoszenie policjanci reagują niezwłocznie.Pamiętajmy, aby nie interweniować na „własną rękę” w sytuacji, która może stanowić zagrożenie dla naszego własnego bezpieczeństwa.

Źródło: KPP Chojnice

Dodaj komentarz