Broń i amunicja w samochodzie

Policjanci z częstochowskiej drogówki w trakcie kontroli znaleźli w kierowanej przez obywatela Czech skodzie nielegalną broń i amunicję. Mężczyzna został zatrzymany. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu..

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego w Częstochowie podczas patrolu zatrzymali kierującego skodą, który oprócz przekroczenia dozwolonej prędkości, wyprzedzał na skrzyżowaniu. Jak się okazało, samochodem podróżował obywatel Czech. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów i nie można było ustalić jego tożsamości, ponieważ podawał nieprawdziwe dane. Na dodatek tablice rejestracyjne jego pojazdu należały do innego bmw. W czasie dalszej kontroli w plecaku, który leżał na tylnej kanapie, stróże prawa znaleźli broń oraz 33 sztuki amunicji. Patrol drogówki zatrzymał mężczyznę, a broń i amunicję zabezpieczył technik kryminalistyki. Zatrzymanym okazał się to 40-letni obywatel Czech. Wyszło na jaw, że jego prawo jazdy zostało zatrzymane w Niemczech, a pojazd, którym kierował, nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowej polisy OC.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Na wniosek śledczych częstochowski sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Na razie na 2 miesiące.
Kryminalni z Częstochowy ustalają, w jaki sposób mężczyzna zdobył broń. W myśl kodeksu karnego za nielegalne jej posiadanie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawca odpowie również za szereg wykroczeń, których się dopuścił.

Źródło: KMP Częstochowa

Dodaj komentarz