Pijany kierowca spowodował wypadek

Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu odpowie 45-letni mieszkaniec powiatu monieckiego. Mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Ranny został jego 44-letni pasażer. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem dyżurny monieckiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło w Hornostajach. Jak ustalili wstępnie policjanci 45-letni kierowca audi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Okazało się, że siedzący za kierownicą samochodu mieszkaniec powiatu monieckiego był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. W wypadku ranny został 44-letni pasażer, który trafił do szpitala. Zgodnie z Kodeksem karnym, za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drodze. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Źródło: KPP Mońki

Dodaj komentarz