Pijany kierowca uszkodził cztery inne pojazdy. Miał ponad 3 promile alkoholu w organiźmie

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali wczoraj wieczorem 42-letniego mieszkańca naszego miasta, który kierując samochodem w stanie kompletnego upojenia alkoholowego wjechał na Nowym Mieście w cztery zaparkowane na ulicy samochody, a następnie, aby uniknąć odpowiedzialności, oddalił się z miejsca kolizji. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz 42-latek może trafić za kraty więzienia na 2 lata.

30 stycznia około godziny 17:30 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej na ul. Asnyka w Wałbrzychu. Świadkowie oświadczyli, że kierujący samochodem osobowym mężczyzna wjechał w cztery zaparkowane na ulicy samochody, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Dodali, że wyglądał na kompletnie pijanego.

W trakcie czynności policjanci ruchu drogowego ustalili, gdzie znajduje się samochód kierowany przez sprawcę i zatrzymali mężczyznę w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze od razu wyczuli od wałbrzyszanina woń alkoholu. Badanie retrospektywne wykazało u niego dokładnie 3,05 promila tej substancji w organizmie. Mundurowi elektronicznie odebrali 42-latkowi prawo jazdy i osadzili w jednej z cel w wałbrzyskiej komendzie.

Dopiero jutro, po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszy zarzut. Wałbrzyszanin za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, oraz wykroczenie jakim jest stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny tak jak w tym przypadku wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz