Chciał kupić auto z Niemiec i został oszukany na 86 tysięcy złotych

Blisko 86 tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu jaworskiego, który chciał kupić samochód wystawiony do sprzedaży w Internecie. Pomimo wpłaty całej kwoty, upragnione auto nie trafiło do kupującego, a kontakt ze sprzedającym urwał się. Pokrzywdzonemu mężczyźnie pozostało w tej sytuacji zgłoszenie sprawy na Policję.

W sobotę (28 stycznia br.) do Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zgłosił się mieszkaniec powiatu jaworskiego, który zawiadomił, że został oszukany podczas zakupu samochodu, wystawionego do sprzedaży w Internecie.

Jakiś czas temu temu mężczyzna zainteresował się zamieszczonym na facebooku ogłoszeniem o sprzedaży mercedesa z 2020 r. Po nawiązaniu mailowego kontaktu ze sprzedającym okazało się, że samochód znajduje się w Niemczech i może zostać sprowadzony do Polski na dość korzystnych zasadach, należy jednak wpłacić odpowiednio wysoką zaliczkę. Sprzedający zastrzegł sobie jednak prawo pierwokupu auta, w przypadku gdyby inna zainteresowana zakupem tego pojazdu osoba wpłaciła całą kwotę, tj. 85 958 zł. Zgodnie z ustaleniami pokrzywdzony otrzymał na maila  zdjęcia oferowanego do sprzedaży mercedesa oraz fotokopię niezbędnych dokumentów. Mężczyzna wpłacił najpierw wymaganą  zaliczkę, a następnie całość żądanej kwoty, jednak do chwili obecnej upragnionego samochodu nie otrzymał, a kontakt ze sprzedającym urwał się. Wówczas mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. W ten sposób mieszkaniec naszego powiatu stracił blisko 86 tysięcy złotych.

Jaworscy policjanci apelują!
Przykład ten pokazuje, z jakim ryzykiem muszą się liczyć osoby, decydujące się na zakupy za pośrednictwem sieci. Dlatego też apelujemy o zachowanie jak najdalej idącej ostrożności i dokładne sprawdzanie wiarygodności sprzedających. Nie dajmy się zwieść promocyjnym cenom czy dziwnie korzystnym warunkom zakupu. Bądźmy ostrożni i …nie dajmy się oszukać!

Źródło: KPP Jawor

Dodaj komentarz