Potrącenie pieszej

Myśleniccy policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Pcimiu. Kierująca osobowym subaru najechała na idącą poboczem kobietę. Poszkodowana z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Apelujemy do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę.

Do zdarzenia doszło wczoraj (31.01.br.) po godzinie 9, na drodze powiatowej K1923 w Pcimiu. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że 29-latka z gminy Pcim kierująca subaru, jadąc od strony Kudłaczy, w kierunku centrum Pcimia, na łuku drogi w lewo straciła panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechała na lewą stronę drogi i potrąciła idącą poboczem 52-latkę. Poszkodowana doznała licznych, poważnych obrażeń ciała, jednak jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 29-latka prowadząca subaru była trzeźwa. Wszystkie okoliczności będą wyjaśniane w ramach policyjnego postępowania, prowadzonego przez policjantów z Myślenic.

Trwający okres zimowy powoduje, że warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Źródło: KPP Myślenice

Dodaj komentarz