Śmiertelny wypadek

Jedna osoba zginęła wypadku, jaki miał miejsce dzisiaj przed południem w miejscowości Isep koło Wojnicza na drodze wojewódzkiej 975. Utrudnienia trwały kilka godzin. Zorganizowano objazdy drogami lokalnymi.

Przed godziną 11 dyżurny tarnowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o poważnym wypadku na drodze wojewódzkiej koło Wojnicza. Droga została całkowicie zablokowana, a na miejsce skierowano służby ratunkowe. Strażacy wycinali z wraku fiata zakleszczonego mężczyznę, któremu nie zdołali już pomóc. Mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych poważnych obrażeń. Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce ustalali okoliczności tego wypadku. Na podstawie relacji świadków, śladów na miejscu oraz ustalili jego przebieg.

Okazało się, że kierowca fiata jechał w kierunku Zakliczyna drogą wojewódzką 975. Na wysokości miejscowości Isep podczas zjeżdżania z wiaduktu zaczął zjeżdżać na lewą stronę doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym z naczepą, który chcąc uniknąć zderzenie, zjechał na lewą stronę niszcząc barierki energochłonne. Po zderzeniu, pojazdu rozjechały się na obie strony drogi. Fiat zawisł nad rowem melioracyjnym, a zniszczone elementy obu samochodów rozsypały się na całej szerokości drogi.

Postępowanie będą prowadzić policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Na miejscu był obecny prokurator z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Zebrany materiał dowodowy pozwoli określić wszystkie okoliczności tego wypadku.

Źródło: KMP Tarnów

Dodaj komentarz