Schował w domu marihuanę. Będzie tłumaczył się przed sądem

Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Między innymi z tego artykułu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w najbliższym czasie będzie tłumaczył się 17 – latek. Młody mężczyzna posiadał prawie 64 gramy suszu roślinnego, 325 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 1,5 krajanki tytoniowej kiedy to został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Iławscy policjanci wydziału kryminalnego podczas czynności służbowych ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu może posiadać znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze przeanalizowali uzyskane informacje i ustalili miejsce przebywania mężczyzny i natychmiast tam pojechali. Okazało się, że 17 – latek w miejscu zamieszkania jak i w pomieszczeniach gospodarczych miał faktycznie susz roślinny, który po zbadaniu okazał się marihuaną. W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli jeszcze 325 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 1,5 krajanki tytoniowej. Funkcjonariusze zatrzymali 17 – latka i osadzili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcowi powiatu iławskiego.

Za samo posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeden komentarz do “Schował w domu marihuanę. Będzie tłumaczył się przed sądem

  • 11/01/2023 o 02:42
    Bezpośredni odnośnik

    Przecież on pewnie myślał że to majeranek, sprawa umorzona, status poszkodowanego. Ps. Skoro ktoś myśli że granatnik to głośnik to ten ktoś z artykułu ma pełne prawo myśleć że marihuana to majeranek.

Dodaj komentarz