28-letni crossowiec bez wymaganych uprawnień jechał motocyklem niedopuszczonym do ruchu

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego oławskiej jednostki skontrolowali kierującego motocyklem typu cross, który jechał po wioskach znajdujących się w gminie Jelcz Laskowice bez tablicy rejestracyjnej. Pojazd nie był dopuszczony do ruchu i dodatkowo nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jakby tego było mało, kierujący nim mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Mężczyzna za popełnione wykroczenia drogowe odpowie przed sądem.

We wtorek 15 lipca br. około godz. 13:00 w miejscowości Celina (gm. Jelcz Laskowice) funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego oławskiej jednostki zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem crossowym, który jechał bez tablicy rejestracyjnej. 

W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna, 28 letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego, nie posiada uprawnień do kierowania, a jego motocykl nie jest dopuszczony do ruchu oraz nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC. 
Na szczęście kierowca był trzeźwy i miał kask.

Mężczyzna za popełnione wykroczenia drogowe odpowie przed sądem dodatkowo powiadomiony zostanie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień po drodze publicznej lub w strefie zamieszkania, bądź też w strefie ruchu jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie mniejszej niż 1500 złotych.

Taki sam wymiar kary przewiduje kodeks wykroczeń za prowadzenie pojazdu pomimo braku dopuszczenia go do ruchu. Dodatkowo za jazdę bez uprawnień sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Oława

Dodaj komentarz