Śmiertelny wypadek na trasie Oława-Stary Otok

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oławie pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 68-letni mężczyzna. Kolejny raz apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Na drodze nie jesteśmy sami – dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu !

Do poważnego i tragicznego w skutkach wypadku doszło przedwczoraj tj. we wtorek 13 lutego br. około godz. 14:35 na drodze wojewódzkiej nr 455 pomiędzy miejscowościami Oława – Stary Otok.  

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, 44-letni mężczyzna jadąc ze Starego Otoku w kierunku Oławy, w trakcie manewru wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo w przeciwnym kierunku samochodem marki Toyota Avensis. 

Pomimo podjętej przez świadków zdarzenia natychmiastowej reanimacji, w wyniku odniesionych obrażeń kierowca toyoty, 68-letni mieszkaniec powiatu oławskiego zmarł. Kierowca BMW, 44-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego został przewieziony do szpitala, był trzeźwy.  

Czynności procesowe z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu wypadków drogowych trwały kilka godzin, w tym czasie droga była całkowicie zablokowana. Mundurowi ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia, które doprowadziły do tak poważnego w skutkach wypadku.  

Kolejny raz apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów.  

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych i prewencyjno-kontrolnych oraz wielu apeli, ponownie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego!

Pamiętajmy, że liczne kontrole prowadzone przez policjantów Ruchu Drogowego mają na celu dyscyplinowanie kierowców łamiących prawo i eliminowanie stwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Na drodze nie jesteśmy sami – dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu !

Źródło: KPP Oława

Dodaj komentarz