Pościg za pijanym kierowcą

Policjanci po pościgu zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 42-latek prowadził auto mając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i dodatkowo był pijany. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W niedzielę (12.02.23r) około godziny 9-tej policjanci z drogówki patrolując nasz powiat w miejscowości Nowy Kobrzyniec, gm. Rogowo zauważyli jadącego z naprzeciwka kierowcę opla, który miał niesprawny reflektor oraz jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci dali mu znak do zatrzymania, lecz kierowca go zlekceważył i kontynuował jazdę.

Policjanci natychmiast zawrócili i podjęli pościg za samochodem wydając jednocześnie sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca postanowił jednak uciec policjantom i zjechał w drogę gruntową kierując się w stronę Lipna. W trakcie pościgu mężczyzna wielokrotnie zajeżdżał policjantom drogę stwarzając jednocześnie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do pościgu włączyli się również policjanci z Lipna. W pewnym momencie zdesperowany kierowca, widząc, że nie ucieknie policjantom, zatrzymał swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został on jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Okazało się, że oplem kierował 42-latek z powiatu lipnowskiego. Szybko wyszło na jaw, co było powodem jego ucieczki. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu oraz miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo jechał autem niedopuszczonym do ruchu. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo zakazu oraz ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat więzienia. Odpowie też za popełnione wykroczenia.

Źródło: KPP Rypin

Dodaj komentarz