Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

Policjanci z legnickiej komendy kolejny raz apelują do kierowców, aby szczególnie teraz, kiedy warunki pogodowe mogą być zmienne, zachowali czujność i rozwagę na drodze. Czasem wystarczy tylko chwila, aby znaleźć się w trudnej sytuacji. Wybierając się nawet w krótka podróż należy jechać ostrożnie i dostosować prędkość do warunków ruchu.

W minioną sobotę przed godziną 19:00 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Krzywa. Kierujący motocyklem 42-latek w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu, na progu zwalniającym stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia motocykl zapalił się. Na miejsce natychmiast udali się policjanci legnickiej drogówki oraz inne służby ratownicze. Niestety motocyklista w wyniku tego zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Biorąc pod uwagę fakt, że motocyklistę chroni tylko kask, apelujemy o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Policjanci przypominają kierowcom, że wpływ na bezpieczeństwo na drodze ma przede wszystkim przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, szczególnie dostosowanie prędkości do warunków, jakie panują na drodze, ale również partnerskie zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu drogowego. 

Źródło: KMP Legnica

Dodaj komentarz