Usłyszał 11 zarzutów za oszustwo przy sprzedaży eko-groszku

Nawet osiem lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu oszustowi, który za pośrednictwem Internetu oferował do sprzedaży eko-groszek i mimo otrzymanych wpłat, nigdy nie dostarczył towaru kupującym. Na skutek przestępczego działania oszusta, aż 11 osób z terenu całego kraju straciło swoje oszczędności.

Wydział Dochodzeniowo – Śledczy jaworskiej komendy prowadził postępowanie dotyczące szeregu oszustw przy zakupie eko-groszku. Jak się okazało, aż 11 osób z terenu całego kraju zakupiło ten materiał opałowy od 31-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego.  Eko-groszek oferowany był do sprzedaży poprzez jedną ze znanych platform internetowych. Pomimo otrzymanych wpłat, oszust nie wywiązał się umowy i nigdy nie dostarczył towaru kupującym. Pokrzywdzeni próbowali wielokrotnie kontaktować się w tej sprawie ze sprzedającym, jednak nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu.

Funkcjonariusz prowadzący postępowanie skrupulatnie gromadził materiał dowodowy, co pozwoliło na sformułowanie łącznie 11 zarzutów. Straty powstałe na skutek przestępczego procederu 31-latka to kwota niebagatelna, bo ponad 31 tysięcy złotych.

Zatrzymany nie przyznał się ogłoszonych mu zarzutów. Prokurator nadzorujący postepowanie dokonał natomiast zabezpieczenia majątkowego od podejrzanego, poprzez blokadę na jego koncie kwoty 8200 złotych.

Przypominamy, że za tego typu przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Jawor

Dodaj komentarz