Straciła panowanie na śliskiej jezdni

W miejscowości Szóstka 24-latka kierująca Skodą, na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad autem. Na śliskiej nawierzchni wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę. Zimowa aura wymaga od nas szczególnej rozwagi za kierownicą.

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną  8.00 w miejscowości Szóstka. Za wstępnych ustaleń wynika, że kierująca Skodą 24-latka na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad autem, „wypadła” z drogi i uderzyła w drzewo. W chwili zdarzenia kobieta była trzeźwa. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W wyniku zdarzenia kierująca doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Ustalamy wszystkie okoliczności wypadku i apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę.

Zima jest okresem szczególnie trudnym dla kierowców. Ujemne temperatury powodują, że nawierzchnia jest śliska, co wymaga wzmożonej ostrożności. W takiej sytuacji łatwo wpaść w poślizg, bo droga hamowania się wydłuża przez co nie zawszę w porę jesteśmy w stanie zareagować. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu i wziąć pod uwagę swoje bezpieczeństwo i innych.

Dodaj komentarz