Areszt dla agresora

Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został zatrzymany przez policjantów za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad partnerką. 24-latek groził także pozbawienie jej życia oraz podpaleniem piwnicy. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Agresywne zachowanie mieszkańca Jastrzębia-Zdroju wobec partnerki trwało od początku listopada. Oprawca w domowym zaciszu znęcał się nad pokrzywdzoną zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Kobieta ze strachu i obawy przed jego reakcją nie zgłosiła tego wcześniej organom ścigania. Mężczyzna wszczynał awantury, wyzywał swoją partnerkę słowami wulgarnymi i obelżywymi, poniżał, uderzał rękami w twarz, kopał po całym ciele, szarpał, dusił. Groził pozbawieniem życia oraz zniszczeniem piwnicy poprzez podpalenie.
Mundurowi z Jastrzębia-Zdroju po przeprowadzonej interwencji, zatrzymali 24-latka. Następnie kryminalni zgromadzili obszerny materiał dowodowy, na podstawie którego mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek śledczych i prokuratury, zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Jastrzębie Zdrój

Dodaj komentarz