Tragiczny wypadek

Będzińscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na trasie S1 w kierunku Dąbrowy Górniczej. W wyniku zdarzenia kierujący iveco oraz pasażer zginęli na miejscu. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze oraz zachowania czujności podczas jazdy.

Oficer dyżurny z będzińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Mierzęcicach na trasie S1 w kierunku Dąbrowy Górniczej. Na miejsce skierowano policjantów drogówki, którzy potwierdzili zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że na prawym pasie jezdni strażacy usuwali plamę oleju, która znajdowała się na drodze. W pewnym momencie w tył oznakowanego wozu strażackiego uderzył kierujący pojazdem iveco. Strażacy od razu podjęli czynności ratunkowe. Na miejscu skierowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety w wyniku zdarzenia 23-letni kierujący i o rok starszy od niego pasażer zginęli na miejscu. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali niezbędne czynności pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zawierciu oraz z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Apelujemy do kierowców i pozostałych użytkowników dróg o szczególną ostrożność podczas jazdy. Nadmierna prędkość, roztargnienie na drodze, a także lekkomyślność uczestników ruchu drogowego to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy i zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do tragedii.

Źródło: KPP Będzin

Dodaj komentarz