Pijany ukradł samochód byłej dziewczyny

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali 36-latka, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy, bowiem mężczyzna „wydmuchał” ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo, wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu polkowickiego nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym się poruszał, ukradł swojej byłej dziewczynie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek kryminalni lubińskiej komendy realizując czynności służbowe, na ulicy Bankowej w Lubinie zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Citroen, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej.

Kiedy stróże prawa podeszli do kierującego citroenem od razu wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna, którym okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego, przyznał się, że tego dnia pił alkohol. Został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie funkcjonariusze zbadali jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że podejrzany miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W trakcie wykonywania czynności z 36-latkiem funkcjonariusze ustalili, że pojazd, którym podróżował mężczyzna może pochodzić z przestępstwa. Mundurowi skontaktowali się z właścicielką auta, która oświadczyła, że kilka godzin wcześniej jej były partner zabrał kluczyli do citroena bez jej zgody i wiedzy, a następnie ukradł należący do niej samochód.

To jednak nie wszystkie przewinienia zatrzymanego. Po sprawdzeniu 36-latka w policyjnych systemach wyszło na jaw, że kierował samochodem nie mając do tego uprawnień. W przeszłości stracił prawo jazdy właśnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem pojazdu, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto odpowie za wykroczenie związane z kierowaniem pojazdem bez wymaganych uprawnień. Skradziony samochód powrócił już do właścicielki.

Źródło: KPP Lubin

Dodaj komentarz