Tragiczny wypadek

Będzińscy policjanci ustalają szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Brudzowicach. W wyniku tego zdarzenia, 90-letniej kobiety, pomimo wysiłku ratowników niestety nie udało się uratować. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali mundurowi, obecny był również prokurator.

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 18.00 w Brudzowicach na ulicy Przykościelnej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 30-letni kierujący pojazdem iveco jechał w kierunku trasy DK 91, w pewnym momencie najechał na dwóch pieszych, którzy poruszali się drogą, idąc wzdłuż prawej krawędzi nieoświetlonej jezdni. Po przybyciu na miejsce strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Będzina udzielali kobiecie pomocy przedmedycznej, a następnie akcję ratunkową kontynuował Zespół Ratownictwa Medycznego z Zawiercia. Na miejscu lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo reanimacji 90-letniej kobiety nie udało się uratować, natomiast jej 58-letniemu synowi nic się nie stało. Kierujący pojazdem iveco był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów. Jeśli jest możliwość, korzystajmy z chodników, natomiast jeżeli ich nie ma, idźmy prawidłową stroną jezdni, aby w każdym momencie dać szansę kierującemu, a przede wszystkim sobie na reakcję.

Piesi pamiętajcie, że kierowcy mogą Was nie widzieć. Zawsze kierujcie się zasadą ograniczonego zaufania i noście odblaski, nie tylko poza obszarem zabudowanym, gdyż może on uratować ludzkie życie. Przed wejściem na jezdnię upewnijcie się, że wszyscy kierujący Was dostrzegli i możecie bezpiecznie pokonać drogę.

Źródło: KPP Będzin

Dodaj komentarz