Wciągnął kobietę do bramy i okradł

Tylko kilka godzin zajęło legnickim policjantom ustalenie i zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o dokonanie rozboju. Legniczanin wciągnął kobietę do klatki schodowej, uderzył w twarz i ukradł jej złoty łańcuszek, pierścionki oraz telefon komórkowy. 46-latek usłyszał zarzut rozboju i uszkodzenia ciała w warunkach tzw. recydywy. Sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Legnicy zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 22,5 roku pozbawienia wolności.

29 marca, około godziny 02.00 na numer alarmowy zadzwonił legniczanin, informując operatora WCPR, że na jednej z ulic w Legnicy, kobieta wybiegła z bramy i woła o pomoc. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze, którzy od razu przystąpili do działania. Policjanci rozpytując kobietę dowiedzieli się, że nieznany jej mężczyzna wciągnął ją do klatki schodowej, zadał jej kilka uderzeń w twarz i zabrał jej złoty łańcuszek, pierścionki oraz telefon komórkowy. Wartość strat jakie oszacowała wynoszą blisko 20 tys. złotych.

Funkcjonariusze od razu podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy tego czynu. Do poszukiwań włączyli się funkcjonariusze operacyjni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu, którzy błyskawicznie wytypowali mężczyznę. O świcie policjanci siłowo weszli do jednego z mieszkań w Legnicy, gdzie zatrzymali podejrzanego o rozbój. Mężczyzna kompletnie nie spodziewał się tak szybkiej wizyty kryminalnych, stąd nie zdążył się pozbyć dowodów przestępczej działalności. W trakcie przeszukania mężczyzny oraz jego pomieszczeń lokalnych funkcjonariusze ujawnili i odzyskali skradzione mienie.

46-latek usłyszał zarzut rozboju i uszkodzenia ciała w warunkach recydywy. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 22.5 roku pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Legnica

Dodaj komentarz