Pijana 28-latka wjechała do rowu

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała kierująca peugeotem, która wjechała do przydrożnego rowu w Węglówce. 28-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie, a jej samochód odholowano. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi jej kara do 3 lat więzienia.

W sobotę przed godz. 17, służby ratownicze zostały zaalarmowane o zdarzeniu drogowym z udziałem osobowego peugeota, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 991 w miejscowości Węglówka.

Po przybyciu na miejsce ustalono, że 28-letnia kierująca peugeotem, podróżując w kierunku Korczyny, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie.

28-letnia krośnianka została zatrzymana w policyjnym areszcie, a jej samochód odholowano. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi jej wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 3 lata więzienia. Ponadto, w związku z nowelizacją przepisów kodeksu karnego, sąd może orzec przepadek samochodu.

Apelujemy o odpowiedzialne zachowania na drodze i ostrożną jazdę. Trzeźwość oraz stosowanie się do przepisów ruchu, to główne zasady bezpiecznej podróży.

Źródło: KMP Krosno

Dodaj komentarz