Wjechał autem w zaspę śniegu

Wejherowscy policjanci podjęli interwencję wobec 34-latka, który miał być nietrzeźwym kierowcą. Okazało się jednak, że był pod wpływem narkotyków. Ponadto policjanci znaleźli w jego samochodzie porcje narkotyków. Substancje zostały zabezpieczone a mężczyzna przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Oba przestępstwa, które popełnił mężczyzna są zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie po północy z poniedziałku na wtorek otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie prywatnym, w zaspie śnieżnej zakopał się kierowca volkswagena golfa, który mógł znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci prewencji, w tym policjant z psem do tropienia zapachu narkotyków. Funkcjonariusze szybko pojechali we wskazane miejsce i zgodnie ze zgłoszeniem podjęli natychmiastowe działania. Okazało się jednak, że mężczyzna nie znajduje się pod wpływem alkoholu, tylko pod wpływem narkotyków. W związku z tym na miejscu użyty został pies do ich wykrywania, który wraz z przewodnikiem sprawdził samochód. Pies natrafił na zapach zabronionych substancji między przednimi siedzeniami. Policjant sprawdził to miejsce i okazało się, że znajduje się tam mefedron w woreczku zamykanym na strunę. Dodatkowo pies znalazł także narkotyki na podszybiu, wśród wielu innych przedmiotów.

Zarówno mefedron jak i marihuana zostały zabezpieczone, a mężczyzna zatrzymany w policyjnym areszcie. Ponadto pobrana została od niego krew do analizy. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Oba przestępstwa tj. kierowania pod wpływem narkotyków oraz ich posiadania zagrożone są karami pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP Wejherowo

Dodaj komentarz