Uderzył funkcjonariusza publicznego

Młody mężczyzna zaatakował ratownika medycznego oraz uszkodził karetkę pogotowia. Pleszewskie Centrum Medyczne wyceniło wartość start na 8 tysięcy złotych. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem.

W Nowej Wsi Podgórnej 13 stycznia br. przed godziną 22:00 została zgłoszona interwencja, w trakcie której mężczyzna miał zaatakować pomagających mu ratowników medycznych.  Na to zgłoszenie zostali skierowani policjanci z Posterunku Policji w Pyzdrach.

W rozmowie z medykami okazało się, że agresywny mieszkaniec Gminy Miłosław w trakcie próby przetransportowania go do szpitala kopnął jednego z ratowników medycznych. Niestety to był początek kompletnie nieracjonalnego oraz emanującego agresją zachowania 21-latka.

Mężczyzna po uderzeniu ratownika wyrwał mu z ręki torbę medyczną i z nią uciekał. Będąc już poza domem 21-latek postanowił wyrzucić z siebie całą złość i zaczął niszczyć Volkswagena Craftera, którym przyjechali medycy.

Mieszkaniec Gminy Miłosław uszkodził przednią szybę tego pojazdu, sygnalizację dźwiękową oraz wyrwał antenę radiową. Pleszewskie Centrum Medyczne określiło wartość strat na kwotę 8 tysięcy złotych. W kwestii torby wróciła ona do właścicieli.

21-latek został znaleziony po około 40 minutach w Spławiu i biorąc pod uwagę oczywiście możliwy jego stan zostali wezwani także ratownicy medyczni z Wrześni. Niestety w trakcie obezwładniania został także uderzony policjant. Mieszkaniec Gminy Miłosław stosował bierny opór, był agresywny oraz nie stosował się do poleceń.

Mężczyzna w końcu został przetransportowany do Szpitala Powiatowego we Wrześni, gdzie dyżurujący lekarz przekierował go do specjalistycznej placówki medycznej w Gnieźnie. Należy pamiętać, że naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz