Włamał się do marketu i zniszczył mienie

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 42-latkowi z powiatu zgorzeleckiego za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Bogatyni. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzuty za włamanie, usiłowanie włamania oraz zniszczenie mienia. Łączną wartość start pokrzywdzony oszacował kwotę blisko 4 tysiące złotych. Teraz podejrzany za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni w wyniku pracy operacyjnej wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do jednego z lokalnych marketów budowlanych. Sprawca pokonując zabezpieczenie drzwi wszedł do środka i skąd dokonał zaboru w celu przywłaszczenia elektronarzędzi oraz narzędzi o wartości prawie 3 tysięcy złotych. 42-letni mężczyzna podejrzany o kradzież z włamaniem został zatrzymany i trafił na komisariat. Tam w wyniku analizy prowadzonych postępowań usłyszał zarzut nie tylko za włamanie i kradzież mienia z marketu, ale również za usiłowanie włamania do tego samego budynku co miało miejsce tydzień później oraz zniszczenie dwóch przęseł ogrodzenia tego marketu. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na kwotę blisko 4 tysięcy złotych. 

Sprawca wszystkich powyższych przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy i grozi mu obecnie do 15 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KPP Zgorzelec

Dodaj komentarz