Wypadek na torach kolejowych

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w dniu dzisiejszym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Michałów na terenie gminy Kutno. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał 71-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że około godziny 9:40 mężczyzna kierujący pojazdem osobowym fiat panda z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy. W wyniku zdarzenia pojazd został przepchnięty przez lokomotywę kilkadziesiąt metrów od przejazdu. Kierowca fiata, 71-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Kutnie. Policjanci na miejscu wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratownicze. Z uwagi na niedrożny przejazd kolejowy ruch na drodze gminnej w miejscu zdarzenia przez kilka godzin nie był możliwy.

Policja apeluje!

  • Przy dojeżdżaniu do przejazdu kolejowego kierujący jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności.
  •  Na przejazdach strzeżonych należy zwracać uwagę na sygnały świetlne i zapory – jeżeli zostały włączone lub zaczęły być opuszczane, pod żadnym pozorem nie należy wjeżdżać na przejazd.
  • Na przejazdach niestrzeżonych trzeba zastosować się do znaku „Stop” (jeżeli jest ustawiony przy przejeździe) oraz linii bezwarunkowego zatrzymania.
  • Jeżeli z powodu mgły lub opadów atmosferycznych widoczność jest znacznie ograniczona, szczególnie przed niestrzeżonym przejazdem warto otworzyć okno – nadjeżdżający pociąg słychać, a przed przejazdem maszynista daje sygnał ostrzegawczy.

Źródło: KPP Kutno

Dodaj komentarz