Sobotnie dachowanie na wjeździe do Głuszycy Górnej

Policjanci ponownie apelują do wszystkich kierujących o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach. Przy niesprzyjającej aurze, a przy tym deszczowej pogodzie jaka panuje w ostatnich dniach, bardzo ważne jest aby nie przekraczać dozwolonej przepisami prędkości oraz dostosować ją do warunków panujących na jezdni. Tego właśnie w minioną sobotę nie zrobił mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który jadąc od strony Nowej Rudy do Głuszycy, dachował swoim pojazdem. Na szczęście ze zdarzenia wyszedł bez szwanku.

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych, informacyjnych i prewencyjno-kontrolnych oraz ciągłych apeli wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego, 30 grudnia na wjeździe do Głuszycy Górnej doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Około godziny 10:00 w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze 75-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego zjechał swoim samochodem osobowym z jezdni, a następnie dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście jechał sam i nic mu się nie stało. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Funkcjonariusze ustalili, że był trzeźwy.

Apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej przepisami. Pamiętajmy również aby właściwym wyprzedzaniu innych pojazdów. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu.

Warto także przypomnieć, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem.

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz