Tragiczny finał przejażdżki quadem

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze leśnej w gminie Jelcz Laskowice. W wyniku poniesionych obrażeń zmarł 24-letni kierowca quada. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i rozwagę ! Przypominamy też podstawowe wiadomości dotyczące czterokołowców, do których zaliczamy quady.

Do poważnego i tragicznego w skutkach zdarzenia doszło  w niedzielę 14 kwietnia około godz. 14:20 na drodze leśnej pomiędzy miejscowością Wójcice (gm. Jelcz Laskowice) a Borucice (gm. Lubsza, powiat brzeski), w którym udział brał quad. 

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem typu czterokołowiec lekki – quadem Yamaha Gytr, jadąc drogą leśną, z nieustalonej obecnie przyczyny stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, a następnie prawa stroną uderzył w pobliskie drzewo. Mężczyzna quadem jechał sam i miał na głowie kask.  

Na miejscu lądował zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo podjętej reanimacji życia 24-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego nie udało się uratować. Pojazd Quad Yamaha zabezpieczono do dalszych badań. 

Czynności procesowe z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu wypadków drogowych trwały kilka godzin. Mundurowi ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia, które doprowadziły do tak poważnego w skutkach wypadku.

Kolejny raz apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i rozwagę! Przypominamy, że quady to czterokołowe pojazdy, które najczęściej wykorzystywane są do jazdy sportowej, rekreacyjnej czy też przeprawowej. Ze względu na ich konstrukcję tj. niewielki rozstaw kół, stosunkowo niewielką masę, a przy tym osiągane znaczne prędkości należy pamiętać, że łatwo może dojść do wywrócenia pojazdu. Dlatego też należy zachować rozwagę i nie zapominać o stosowaniu przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KPP Oława

Dodaj komentarz