Zatrzymano trzy osoby za posiadanie marihuany

Większe ilości narkotyków w postaci marihuany ujawnili i zabezpieczyli wczoraj wałbrzyscy i boguszowscy policjanci. Łącznie zatrzymane zostały trzy osoby – 19-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 27 i 32 lat. Najstarszemu z podejrzanych, który posiadał znaczne ilości zabronionego prawem suszu roślinnego, grozi 10 lata pozbawienia wolności. Dwójka pozostałych zatrzymanych za przestępstwo narkotykowe może spędzić za kratami więzienia 3 lata. Wszyscy odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy w ostatnich dniach w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że 32-letni mieszkaniec naszego miasta posiada znaczną ilość narkotyków. W czwartek przed godziną 15:00 odwiedzili więc jego mieszkanie na Piaskowej Górze. Tam przystąpili do przeszukania pomieszczeń. W komodzie w jednym z pokoi znaleźli spory worek foliowy ze środkami odurzającymi, z których można było wykonać ponad 650 porcji handlowych marihuany. Zabezpieczyli także 2,7 tys. złotych na poczet przyszłych kar. Wałbrzyszanin został zatrzymany i kolejne godziny spędził za kratami jednej z cel.

W wyniku realizacji informacji własnych w tym samym czasie policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach sprawdzili, czy idący ul. Główną w tej miejscowości 27-latek nie posiada substancji zabronionych prawem. Przy nim mundurowi znaleźli i zabezpieczyli mniejsze ilości marihuany.

Do podobnej interwencji doszło po godzinie 21:00 w Wałbrzychu, gdzie policjanci ogniwa wywiadowczego podczas podjętych przy jednej z ulic na Nowym Mieście czynności ujawnili przy 19-latce zawiniątko z zielonym suszem, które – jak potwierdził test u technika kryminalistyki – również okazało się marihuaną.

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz