Kierowca i jego 900 porcji amfetaminy

Policjanci Komisariatu Policji w Sycowie zatrzymali do kontroli pojazd marki Seat, którym kierował 31-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. Podczas kontroli drogowej okazało się że kierujący posiadał przy sobie woreczek strunowy z zawartością amfetaminy. Natomiast podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny ujawniono ponad 900 porcji amfetaminy, 15 porcji marihuany i tabletkę ekstazy. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sycowie podczas pełnienia służby na terenie Miasta Syców zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat. W trakcie kontroli zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie 31-letniego kierowcy. Policjanci przebadali kierującego na zawartość alkoholu. Badanie nie wykazało nieprawidłowości. Funkcjonariusze podejrzewali jednak, że mógł mieć coś do ukrycia, dlatego sprawdzili wnętrze pojazdu. W trakcie przeszukania pojazdu mundurowi znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku, który po sprawdzeniu okazał się być amfetaminą.

Funkcjonariusze wraz z psem policyjnym szkolonym do wykrywania narkotyków udali się do miejsca zamieszkania 31-latka. W trakcie przeszukania mieszkania ujawniono ponad 900 porcji amfetaminy oraz 15 porcji marihuany, tabletkę ekstazy oraz wagę elektroniczną. Badania wykonane testerem narkotykowym potwierdziły, że zawartość woreczków strunowych to amfetamina i marihuana. Kierującemu została pobrana krew do badań na zawartość narkotyków gdyż jego zachowanie mogło wskazywać, że jest on pod wpływem działania środków odurzających.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W dniu dzisiejszym odbyła się rozprawa sądowa. W trakcie wokandy decyzją Sądu 31-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Przypominamy, że za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Oleśnica

Dodaj komentarz