Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy na przejeździe kolejowym

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Solcu Kujawskim zwrócił uwagę na uszkodzenia w volkswagenie, które mogły powstać podczas zdarzenia drogowego. Okazało się, że jego policyjny nos go nie zawiódł. Pojazd chwilę wcześniej uczestniczył w kolizji z pociągiem, a kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz czekają go kolejne konsekwencje.

Do skrajnie niebezpiecznej sytuacji doszło w minioną niedzielę (14.05.2023) około godziny 11.00 na przejeździe kolejowym. O zdarzeniu dowiedział się dzielnicowy z Solca Kujawskiego realizujący swoje zadania w Otorowie. Zwrócił on uwagę na uszkodzony pojazd znajdujący się w tej miejscowości. Zniszczenia wskazywały jednoznacznie, iż mógł uczestniczyć w zdarzeniu drogowym. Policjant postanowił to sprawdzić i poddał go kontroli drogowej. Już to, że kierowca i pasażerka volkswagena byli bardzo zdenerwowali zwróciło jego uwagę.

Podczas rozmowy z 25-letnim kierowcą i jego o 2 lata młodszą pasażerką ustalił, iż chwilę wcześniej, na przejeździe kolejowym, mężczyzna doprowadził do kolizji drogowej z pociągiem, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Okazało się również, że reakcja i okrzyk dziewczyny „uważaj pociąg” prawdopodobnie pozwoliły uniknąć im tragicznych skutków.

Dzielnicowy poinformował o wszystkim dyżurnego bydgoskiej komendy, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego. Po kilku minutach dyżurny otrzymał również zgłoszenie od maszynisty pociągu relacji Bydgoszcz-Olsztyn dotyczące kolizji z udziałem nieznanego pojazdu, który się oddalił. Dowiedział się wówczas, że jest on już ustalony.

W tej sprawie policjanci z Solca Kujawskiego prowadzą postępowanie dotyczące spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdyż kierowca volkswagena naruszył zakaz wjazdu za sygnalizator na przejeździe kolejowym przy sygnale czerwonym. 25-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy.

Przykład ten pokazuje, jak ważna jest koncentracja i zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. Chwila nieuwagi może skutkować ogromną tragedią. Zbliżając się do przejazdów kolejowych należy być zawsze ostrożnym i czujnym.

Źródło: KMP Bydgoszcz

Dodaj komentarz