Zderzenie dwóch osobówek

Do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło wczoraj w godzinach porannych na ulicy Lipskiej w Zamościu. Kierujący Seatem zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zdarzenia z Mazdą. Był pod działaniem alkoholu. Dokładne okoliczności i przebieg tego wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Wczoraj w godzinach porannych dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ulicy Lipskiej w Zamościu. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili, że brało w nim udział dwa pojazdy osobowe: samochód marki Skoda i samochód marki Mazda.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy dokonanych na podstawie śladów na miejscu zdarzenia, relacji uczestników oraz świadków wynika, iż jadący Skodą od strony Krasnobrodu – 62 letni mieszkaniec gminy Adamów zjechał na przeciwny pas ruchu, którym w kierunku centrum miasta poruszał się samochód marki Mazda. 55-letni kierujący Mazdą w związku z nagłą sytuacją, jaka pojawiła się na drodze, podjął manewr obronny i zjechał częściowo na pobocze. Niestety nie udało mu się uniknąć zderzenia. Skoda uderzyła w lewy bok jego pojazdu.

W następstwie uderzenia ale również z uwagi na panujące w tamtym czasie warunku atmosferyczne związane z opadami deszczu, doszło do obrócenia Mazdy, a następnie jej dachowania – finalnie pojazd zatrzymał się w przydrożnym rowie.

Kierujący Skodą mężczyzna samodzielnie opuścił pojazd. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał w organizmie 0,3 promila. Drugiemu kierowcy pomocy w wydostaniu się z samochodu udzielały służby. 55-latek był trzeźwy. Z uwagi na odczuwane dolegliwości obaj mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala. Dalszej hospitalizacji wymaga kierowca Mazdy, który doznał poważnych obrażeń.

62-latek kierujący Skodą po przebadaniu przez lekarza został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Okoliczności i przebieg wczorajszego wypadku są przedmiotem postępowania, w ramach którego wkrótce mężczyzna zostanie przesłuchany.

Kierowcy, którzy wczoraj w godzinach porannych jechali ulicą Lipską do Zamościa lub tą drogą kierowali się w stronę Krasnobrodu musieli się liczyć z utrudnieniami z uwagi na wykonywane przez służby czynności. Na drodze w rejonie miejsca zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.

Źródło: KMP Zamość

Dodaj komentarz