Ukradł dziecku rower

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komisariatu w Sulechowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru dziecka – ucznia Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku. Kryminalni bardzo szybko ustalili kim jest sprawca i zatrzymali go w ciągu dwóch dni.

Dyżurny komisariatu Policji w  Sulechowie otrzymał zgłoszenie o zuchwałej kradzieży, do której doszło 10 października. Z przekazanych informacji wynikało, że ktoś wszedł na teren Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku i zabrał pozostawiony na stojaku rower jednego z uczniów. Rower był nowy, a jak się okazało, chłopiec zbierał na niego pieniądze przez 2 lata. Wartość skradzionego jednośladu to niemal 4 tysiące złotych.

Kryminalni z Sulechowa po otrzymaniu tej informacji natychmiast przystąpili do działań operacyjnych, w wyniku których już po kilku godzinach ustalili tożsamość sprawcy kradzieży. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Mężczyzna został zatrzymany dwa dni po zdarzeniu, gdy jechał pożyczonym od kolegi samochodem. Był zaskoczony. 25-latek jest znany policjantom  i wcześniej był wielokrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe. Podczas sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że ma aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.

25-latek usłyszał zarzuty kradzieży oraz niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu, za które to przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP ZIelona Góra

Dodaj komentarz