Znęcał się nad rodzicami i psem

25-latek z powiatu sierpeckiego został zatrzymany przez policjantów za stosowania przemocy wobec rodziców oraz znęcanie się nad psem. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Prokurator, na wniosek Policji, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który  stosuje przemoc psychiczną wobec swoich rodziców oraz znęca się nad swoim psem. Policjanci pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali przerażonych rodziców oraz wycieńczonego i zaniedbanego czworonoga.

Zwierzę miało widoczne obrażenia na ciele.  Nie reagowało na wołanie, było wystraszone  i nie mogło się poruszać.

Mundurowi natychmiast powiadomili odpowiednie służby i zwierzak trafił pod opiekę weterynarza. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci ustalili, że 25-latek znęcał się nie tylko nad zwierzęciem, ale także nad swoimi rodzicami. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu z art. 207 kk i art. 35 z ustawy o ochronie zwierząt. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności . 

Prokurator, na wniosek Policji wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się do rodziców oraz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Teraz 25-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. 

Źródło: KPP Sierpc

Dodaj komentarz