Wypadek na A4

Na 177 km autostrady A4 w kierunku Wrocławia doszło do wypadku z udziałem 3 samochodów osobowych. Jak wstępnie ustalono kierujący samochodem osobowym marki Ford Galaxy nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdem poprzedzającym w wyniku czego uderzył w tył pojazdu marki Ford Focus, który z kolei siłą rozpędu uderzył w poprzedzający go samochód Fiat. Ranne w wypadku trzy osoby zostały zabrane do szpitala, celem udzielenia im pomocy medycznej. Na czas wykonywania czynności procesowych na wskazanym odcinku drogi wystąpiły utrudniania w ruchu.

W pierwszy majowy poniedziałek około godz. 10:20 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, które miało miejsce za węzłem Brzezimierz na 177 km autostrady A4 w kierunku Wrocławia. 

W wypadku brały udział trzy samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 44 -letni mężczyzna (mieszkaniec województwa śląskiego) kierujący samochodem osobowym marki Ford Galaxy nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Ford Focus i uderzył w jego tył. Siła uderzenia spowodowała, że Focus uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki Fiat Freemont.

Łączenie ranne zostały trzy osoby, jedna została zabrana helikopterem do wrocławskiego szpitala. Ruch w kierunku Wrocławia przez kilka godzin odbywał się pasem awaryjnym. 

Apelujemy o ostrożność i rozwagę  !!

Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni za wszystkich uczestników ruchu – innych kierujących, pieszych rowerzystów i pasażerów z nami podróżujących. Warunki na drogach są zmienne, w zależności od rejonu w który się udajemy, dlatego apelujemy o spokojną i rozsądną jazdę. 

Źródło: KPP Oława

Dodaj komentarz