16-latek rozbił auto matki

Zachowanie zarówno 16 – latka jak i jego matki można zaliczyć do nieodpowiedzialnych. Kobieta niewłaściwie zabezpieczyła auto, a jej syn korzystając z okazji postanowił pouczyć się jeździć. Z uwagi na wiek, nie mógł mieć doświadczenia za kierownicą. Jechał za szybko i na łuku drogi wypadł z jezdni, wjechał w las i zderzył się z drzewem. Rozbił lexusa. Szczęśliwie nic mu się stało. Matka nastolatka dosłała mandat, a chłopaka czeka wizyta w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich.

W poniedziałek, (4.03.24r.), policjanci z drogówki pilnie interweniowali na drodze relacji Galiny – Kosy. Ze zgłoszenia wynikało, że auto uderzyło w drzewo i dymi się. Na miejscu zdarzenia policjanci zastali młodego chłopaka, który kierował autem. Przyznał, że zabrał samochód bez zgody mamy, bo chciał pouczyć się kierować. Funkcjonariusze ustalili, że 16 – latek jechał za szybko i na łuku drogi stracił panowanie nad lexusem, który wypadł z jezdni, wjechał w las i zatrzymał się na drzewie. Nastolatek miał dużo szczęścia, bo nie doniósł żadnych obrażeń ciała. Lexus został poważnie uszkodzony.

Matka 16 – latka została ukarana mandatem za nielegalne dopuszczenie do ruchu osoby bez uprawnień. Materiały tej sprawy zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzję, co do ewentualnej odpowiedzialności 16 – latka za kierowanie bez uprawnień i naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Źródło: KPP Bartoszyce

Dodaj komentarz