Apelujemy o trzeźwość za kierownicą

O tym, że jazda „na podwójnym gazie” negatywnie wpływa na koncentrację refleks i może skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami przekonał się ostatnio 39-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna kierował autem mając 3 promile alkoholu w organizmie. Swoją jazdę zakończył uderzając w ogrodzenie posesji i drzewo. Stracił już swoje prawo jazdy, teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i surowe konsekwencje finansowe.

3 marca2024 roku, o godzinie 20.05 policjanci byli wezwani na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Nowa Wola w gminie Rusiec. Z treści zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy kierowca volkswagena uderzył w drzewo. Na miejscu funkcjonariusze zastali rozbitego volkswagena transportera, nietrzeźwego kierowcę oraz świadków zdarzenia. Zgłaszający poinformowali policjantów, że widzieli jak mężczyzna idąc chwiejnym krokiem podszedł do pojazdu i wsiadł za kierownicę. Po odpaleniu silnika, zawrócił pojazdem i jechał pasem ruchu niezgodnym dla swojego kierunku jady. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe poborze, uderzył w ogrodzenie posesji, a swoją jazdę zakończył wjeżdżając w drzewo. Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe. Ratownicy udzielili kierowcy pierwszej pomocy medycznej. Na szczęście nie doznał on poważnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 39-letni kierowca volkswagena miał 3 promile alkoholu w organizmie. Tłumaczył policjantom, że zrobił zakupy i chciał wrócić do domu. Na miejscu mundurowi wykonali czynności związane ze zdarzeniem. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już swoje prawo jazdy. Wkrótce za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Za kierowane pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierujący to ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, powoduje błędną ocenę sytuacji na drodze, co skutkuje nieodwracalnymi konsekwencjami. W ubiegłym roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie wyeliminowali z ruchu drogowego 761 nietrzeźwych kierowców, 44 z nich to sprawcy zdarzeń drogowych. Od 1 stycznia 2024 roku do chwili obecnej funkcjonariusze na drogach miasta i powiatu bełchatowskiego zatrzymali 13 nietrzeźwych kierujących oraz 3 kierowców w stanie po użyciu alkoholu. Apelujemy o rozsądek i trzeźwość za kierownicą.

Źródło: KPP Bełchatów

Dodaj komentarz