22-latek odpowie za włamanie do samochodów i kradzieże sklepowe

Policjanci z Sopotu zatrzymali 22-latka bez stałego miejsca pobytu podejrzanego o kradzieże sklepowe. Sprawca dokonał tych przestępstw wspólnie z innymi osobami, a łączna wartość skradzionego asortymentu wyniosła ponad 4 tys. złotych. Śledczy z komendy udowodnili 22-latkowi także włamania do dwóch samochodów, skąd ukradł radioodbiornik budowlany, wędki i wiertarkę z wiertłami. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że mężczyzna wkrótce usłyszy kolejne zarzuty.

Wczoraj po południu policjanci z Sopotu dostali zgłoszenie, że w krzakach przy jednej z ulic grupa osób spożywa alkohol. Skierowany na miejsce patrol prewencji nie potwierdził tego zgłoszenia, ale jak się okazało, wśród tych osób przebywał poszukiwany przez sopockich funkcjonariuszy 22-latek bez stałego miejsca pobytu, który natychmiast został zatrzymany. Śledczy pracujący nad sprawami kradzieży sklepowych, do których doszło na terenie Sopotu ustalili, że 22-latek wspólnie z innymi osobami dokonał czterech takich kradzieży, a ich łupem padły m.in. kanapki, czekolady, batony, ciastka, napoje, karma dla zwierząt oraz kosmetyki. Łączna wartość skradzionego towaru w wyniku tych przestępstw wyniosła ponad 4 tys. złotych.

Interweniujący policjanci przewieźli zatrzymanego 22-latka do sopockiej komendy, gdzie jeszcze tego samego dnia na podstawie zebranych dowodów ogłoszono mu cztery zarzuty kradzieży. W wyniku dalszych działań funkcjonariusze udowodnili mu również, że w ostatnich tygodniach wybił on szyby i włamał się do dwóch samochodów zaparkowanych w Sopocie, skąd ukradł radioodbiornik budowlany, wędki oraz wiertarkę z wiertłami o łącznej wartości strat ponad 2 tys. złotych. Za te przestępstwa podejrzany także usłyszał zarzuty i przyznał się do nich.

Sprawa jest rozwojowa. Sopoccy policjanci cały czas sprawdzają, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie również innych przestępstw i niewykluczone, że wkrótce usłyszy kolejne zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Sopot

Dodaj komentarz