24-latek i 27-latka zatrzymani za znęcanie się nad dzieckiem

W zeszły piątek w nocy policjanci otrzymali informację, ze szpitala o tym, że do placówki medycznej została przewieziona dziewczynka, której obrażenia mogły świadczyć o tym, że była ofiarą przemocy. Policjanci do sprawy zatrzymali 24-letniego mężczyznę oraz matkę dziecka. W niedzielę mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Dziś o losie kobiety zdecyduje dziś prokurator i sąd.

W piątek w nocy policjanci otrzymali informację ze szpitala, o tym, że przywieziona została tam karetką 3-letnia dziewczynka, której obrażenia mogły świadczyć o tym, że była ona ofiarą przemocy. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i zatrzymali 24-letniego mężczyznę, partnera matki dziecka. Noc spędził w policyjnym areszcie. Mundurowi pracując nad sprawą weryfikowali zdobyte informacje, przesłuchiwali świadków oraz zabezpieczali ślady, wszystko po to aby jak najszybciej ustalić dokładne okoliczności zdarzenia.

W sobotę po południu została także do sprawy zatrzymana 27-letnia matka 3-latki. Kobieta została osadzona w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Obecnie trwa jej przesłuchanie w wejherowskiej prokuraturze. Niewykluczone, że prokurator wystosuje wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie kobiety.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut znęcania, naruszenie czynności narządu ciała oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W niedzielę sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.  

Aktualizacja: dziś w godzinach popołudniowych Sąd Rejonowy w Wejherowie zastosował tymczasowy areszt wobec 27-latki

Źródło: KPP Wejherowo

Dodaj komentarz