Pobili pracownika ochrony, bo zwrócił im uwagę

Trzech pijanych 27- latków dotkliwie pobiło pracownika ochrony, kiedy ten zwrócił im uwagę na ich niewłaściwe zachowanie., Mimo że, po zdarzeniu sprawcy oddalili się, już kilkanaście minut później zostali zatrzymani przez dzielnicowych z Wieliczki.

3 grudnia br. wieliccy dzielnicowi zostali wezwani na dworzec autobusowy w Wieliczce, gdzie według zgłoszenia został pobity pracownik ochrony. Policjanci ustalili, że trzech pijanych mężczyzn zachowywało się agresywnie na terenie dworca. Kiedy ochroniarz zwrócił im uwagę został przez nich zaatakowany. W wyniku napaści ochroniarz doznał licznych obrażeń głowy, w tym złamania nosa.

W związku z odniesionymi obrażeniami pokrzywdzony został zabrany do szpitala. Szczegółowo przekazany rysopis sprawców, poczynione ustalenia ze świadkami zdarzenia a także zabezpieczony monitoring doprowadziły do szybkiego zatrzymania sprawców. Po kilkunastu minutach, na jednym z przystanków w Wieliczce funkcjonariusze zatrzymali całą trójkę. Okazało się, że wszyscy mają po 27 -lat i są mieszkańcami gminy Wieliczka. Wszyscy byli nietrzeźwi.  Cała trójka usłyszała zarzuty. Jeden ze sprawców usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec pracownika ochrony, natomiast pozostała dwójka gróźb oraz jego pobicia. Obydwaj mężczyźni, dodatkowo przestępstwa pobicia dopuścili się w warunkach tzw. recydywy.

Źródło: KPP Wieliczka

Dodaj komentarz