Jechał pijany i złamał dwa sądowe zakazy

Policjanci sieradzkiej drogówki zatrzymali 39-latka, który mając w organizmie 1,8 promila alkoholu, kierował oplem. Okazało się, że posiada on dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Apelujemy do kierowców o rozsądek!

27 maja 2024 roku przed godziną 21.00  w miejscowości Brzeźnio policjanci zauważyli opla, którego kierowca na widok radiowozu wykonywał „podejrzane” manewry. Wjeżdżał i wyjeżdżał z pobliskich parkingów, próbował skręcać w posesję,  wyraźnie chcąc uniknąć spotkania z policjantami. Funkcjonariusze jechali za nim i dali mu sygnał do zatrzymania. Okazało się, że oplem jechał 39-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Jego wygląd od razu zaniepokoił mundurowych. 39-latek początkowo nie chciał poddać się badaniu alkomatem, twierdząc, że nie ma takiego obowiązku. Jednak po chwili zmienił zdanie. Badanie stanu trzeźwości wskazało przyczynę jego zachowania. Okazało się, że miał on w organizmie prawie 1,8 promila alkoholu. Jednak nie byłoto jedyne przewinienie na koncie 39-latka. Sprawdzenie w policyjnych bazach wskazało, że posiada on orzeczone przez sąd dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. 
Apelujemy do kierowców o rozsądek! Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Sieradz

Dodaj komentarz