Doprowadził do kolizji

Policjanci zatrzymali 34-letniego kierowcę. Mężczyzna doprowadził do zdarzenia drogowego z innym pojazdem. Okazało się, że był nietrzeźwy. Teraz za jego nieodpowiedzialną jazdę grozi mu wysoka kara grzywny, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat więzienia.

2 września policjanci z Nysy otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego miało dojść na ul. Powstańców Śląskich w Nysie. Po przybyciu na miejsce interwencji policjanci ustalili, że 34-letni mężczyzna kierujący volkswagenem w trakcie wymijania zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem audi.

Podczas wykonywania czynności związanych z obsługą zdarzenia drogowego, policjanci drogówki wyczuli od kierującego osobowym volkswagenem alkohol. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości pokazało 2,42 ‰ alkoholu w organizmie kierującego. Będący na miejscu policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od uszkodzonego pojazdu. Ponadto, 34- latek poruszał volkswagenem bez wymaganych badań technicznych pojazdu.  

Mężczyźnie grozi teraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara grzywny oraz do 2 lat więzienia.

Źródło: KPP Nysa

Dodaj komentarz