Czołowe zdarzenie samochodów

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło wczoraj po południu na krajowej „szóstce” w Leśnicach. Na prostym odcinku drogi zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Obydwaj kierujący zostali przewiezieni do szpitala. Apelujemy o ostrożne i bezpieczne zachowanie na drogach.

W niedzielę po godzinie 13:00 dyżurny lęborskiej Policji otrzymał zgłoszenie o czołowym zderzeniu się w Leśnicach na DK6 dwóch kii. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierujący kią ceed 42-latek z Lęborka z nieznanych przyczyn na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącą nim kią rio, którą prowadził 65-letni mieszkaniec tego samego miasta. Obydwaj kierujący zostali przewiezieni do szpitala. Badanie alkotestem wykazało, że zarówno kierujący ceedem  jak i rią byli trzeźwi.

Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku kierując ruchem oraz zabezpieczając ślady i dowody. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 42-latka i zabezpieczyli do szczegółowych oględzin obydwa pojazdy.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują do kierowców o odpowiedzialne zachowanie. Musimy być świadomi niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni na drogach. Przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosowujmy jazdę do warunków panujących na drodze, zwalniajmy przed skrzyżowaniami i niebezpiecznymi zakrętami, a za kierownicą siadajmy wypoczęci i w odpowiedniej kondycji psychofizycznej. Przewidujmy zagrożenia. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i czasem wystarczy chwila nieuwagi, by narazić kogoś na utratę życia albo zdrowia.

Źródło: KPP Lębork

Dodaj komentarz