Dozór za znęcanie się nad babcią

21-letni jastrzębianin decyzją Prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Agresor został zatrzymany, przez policjantów po tym, jak znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją babcią. Policyjne postępowanie w tej sprawie musiało być zdecydowane i stanowcze. Seniorce dotkniętej przemocą trzeba było zapewnić bezpieczeństwo. To kolejny przypadek, kiedy mundurowi interweniowali, aby odizolować sprawcę przemocy domowej od ofiary.

O zdarzeniu jastrzębska Policja została poinformowana na początku tygodnia. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że wnuk wszczął awanturę ze swoją babcią. Na miejsce zostali skierowani policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W takcie interwencji mundurowi ustalili, że 21-letni mężczyzna od września ubiegłego roku znęca się psychicznie i fizycznie nad kobietą. Jastrzębianin uderzył kobietę z otwartej ręki w kark, groził seniorce pozbawieniem życia, był wobec niej agresywny oraz wyzywał ją słowami wulgarnymi powszechnie uznawanymi za obelżywe. Wnuk od paru miesięcy wszczynał awantury, ciągle ją niepokoił, poniżał.
W związku z podejrzeniem stosowania przemocy psychicznej oraz fizycznej 21-latek został odizolowany od swojej babci i trafił do policyjnej celi. Po nocy spędzonej w Komendzie Powiatowej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad seniorką.

Zebrany materiał i wykonane czynności, pozwoliły policjantom przedstawić mu zarzut znęcania. Prokurator objął jastrzębianina policyjnym dozorem oraz zakazał zbliżania się i kontaktowania z babcią, nakazał także natychmiastowe opuszczenie mieszkania. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.


Wobec osób stosujących przemoc mundurowi będą egzekwować zasadę ZERO TOLERANCJI. Funkcjonariusze zawsze będą stać, po stronie ofiar i udzielą im niezbędnej pomocy. Teraz wsparcia udzielą również powiadomione przez policję instytucję, w których zakresie jest pomoc i wsparcie społeczne.

Źródło: KMP Jastrzębie Zdrój

Dodaj komentarz