Groźny wypadek na krajowej 3 w Radomierzu

Do groźnego w skutkach wypadku drogowego doszło 3 kwietnia br., około godziny 6.45 w Radomierzu na krajowej 3.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 35-letni kierujący pojazdem marki Skoda, jadący w kierunku Wrocławia z nieustalonych przyczyn najprawdopodobniej zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym, którym kierował 48-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Kierowcy obu pojazdów zostali przewiezieni do szpitala.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Kierowcy, który lekceważą obowiązujące limity prędkości narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Jelenia Góra

Dodaj komentarz