Narkotyki chował nawet w skarpecie

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków przed sądem odpowie 31-letni mężczyzna, zatrzymany przez lubińskich policjantów. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli w jego mieszkaniu marihuanę i metamfetaminę. Przeszukując pomieszczenia podejrzanego, funkcjonariusze znaleźli narkotyki ukryte w szafce kuchennej, w zamrażalniku, a także w skarpetce. Mężczyzna przyznał się do posiadania nielegalnych środków. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci ustalają skąd 31-latek miał narkotyki, a także czy zajmował się ich rozprowadzaniem.

Do zatrzymania 31–latka doszło w jednym z mieszkań na terenie Lubina. Policjanci wydziału kryminalnego w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że podejrzany może posiadać narkotyki. Kiedy pojawili się u niego w domu, kompletnie nie spodziewał się ich wizyty. Funkcjonariusze dokładnie przeszukali pomieszczenia zajmowane przez lubinianina. W wyniku tych czynności ujawnili i zabezpieczyli blisko 400 porcji handlowych marihuany oraz ponad 80 porcji handlowych metamfetaminy. 31-latek narkotyki ukrył w słoiku znajdującym się w szafce kuchennej i w zamrażalniku. Niewielką ich ilość mundurowi ujawnili w skarpetce, którą w chwili przeszukania miał założoną na stopie. 

Podejrzany trafił do policyjnej celi i usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna przyznał się do posiadania narkotyków. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy, ustalając źródło pochodzenia tych nielegalnych środków, a także, czy 31-latek wprowadzał je do obrotu.

Źródło: KPP Lubin

Dodaj komentarz