Grozi mu 20 lat za sprzedaż narkotyków małoletniemu

24-latek decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Rawiccy kryminalni udowodnili mężczyźnie sprzedaż narkotyków małoletniemu. Polskie prawo za to przestępstwo przewiduje od 3 do 20 lat więzienia. Rawiczanin usłyszał również zarzuty posiadania zakazanych substancji, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz ich znieważenie. Zatrzymany w przeszłości był wielokrotnie karany, nieszybko opuści więzienne mury.

Wczoraj 8 czerwca br. policjanci patrolujący miasto na ul. Dąbrowskiego w Rawiczu zauważyli grupę młodych mężczyzn, których zachowanie wzbudziło ich podejrzenie. Podczas legitymowania jeden z nich, 24-latek z Rawicza wykazywał się największym zdenerwowaniem i jednocześnie pobudzeniem. Podczas kontroli osobistej policjanci poprosili mężczyznę o wyciągnięcie wszystkiego z kieszeni. Rawiczanin wyłożył między innymi, woreczki strunowe z narkotykami i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany jednak nie stosował się do wydawanych poleceń. Drapał i kopał funkcjonariuszy, wykrzykiwał w ich kierunku wulgarne i obraźliwe słowa. 

Agresywny mężczyzna po obezwładnieniu został przewieziony do jednostki policji i osaczony w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy.

Rawiccy kryminalni w kilkanaście godzin udowodnili, że 24-latek przez ostatni rok sprzedał innym osobom ponad 32 gramy metaamfetaminy zarabiając na tym około 2 tysięcy złotych. Co gorsza w ostatnim półroczu tą samą substancje sprzedawał małoletniemu w ilości 6 gramów.

Na uwagę zasługuje fakt, że po nowelizacji przepisów tj. od dnia 14 marca 2023 roku, polskie prawo przewiduję za to przestępstwo karę od 3 lat do 20 lat więzienia.

Zatrzymany 24-latek z Rawicza usłyszał również zarzuty posiadania zakaźnych substancji miał przy sobie niespełna pół grama marihuany i ponad gram metaamfetaminy. Odpowie również za naruszenienietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz ich znieważenie. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany za podobne i inne przestępstwa. Decyzją sądu już trafił na okres 3 miesięcy do aresztu. Wszystko wskazuje na to, że nieszybko opuści więzienne mury.

Źródło: KPP Rawicz

Dodaj komentarz