Nadmierna prędkość przyczyną kolizji

Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wielu zdarzeń na drodze. Tak też było w poniedziałek na trasie Jawor – Mierczyce. 85-letni kierowca pojazdu m-ki Opel stracił nagle panowanie nad prowadzonym pojazdem, na skutek czego auto dachowało w przydrożnym rowie. Policja apeluje o ostrożność! Kierowco, noga z gazu!

Mimo ciągłych apeli policji do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów drogowych niemal każdego dnia dochodzi do różnego rodzaju kolizji na drogach naszego powiatu. Tak też stało się w poniedziałek (13 lutego br.)

Tuz przed godz. 13:00 na trasie Jawor – Mierczyce, na wysokości Snowidzy, 85-letni mieszkaniec naszego powiatu kierujący pojazdem m-ki Opel nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, na skutek czego stracił nagle panowanie nad prowadzonym autem, po czym pojazd dachował w przydrożnym rowie. Mężczyzna był trzeźwy i jechał sam. Mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej. Policjanci ruchu drogowego ukarali go na miejscu 500 zł mandatem.

Jaworscy policjanci ponownie apelują!
Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana nie tylko do panujących warunków na drodze, ale również do własnych umiejętności czy natężenia ruchu. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy przecież tego samego – bezpiecznie dojechać do celu. Apelujemy do kierujących o koncentrację i wzmożoną uwagę w trakcie jazdy. Planujmy każdy manewr z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poprzedzajmy go szczególną obserwacją sytuacji na jezdni oraz oznakowania. Kierowco, włącz myślenie i …noga z gazu!!!

Źródło: KPP Jawor

Dodaj komentarz