Groźny wypadek na autostradzie A1

W wypadku, do którego doszło przedwczoraj po godzinie 5.00 na 451 kilometrze autostrady A1 w kierunku Katowic, ucierpiała jedna osoba. W zdarzeniu udział brał samochód osobowy. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu. Ruch odbywa się tylko lewym pasem ruchu.

Ze wstępnych informacji wynika, że 21-letni kierujący pojazdem marki BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył w bariery energochłonne i dachował. 21-latek z obrażeniami został zabrany do szpitala. Na miejscu zdarzenia trwają czynności. Ruch odbywa się tylko jednym pasem w kierunku Katowic.

Apelujemy o ostrożność i rozsądek za kierownicą. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, pozwoli nam bezpiecznie dojechać do celu. Zwłaszcza na autostradzie, gdzie dopuszczalna prędkość jest wyższa, pamiętajmy o utrzymywaniu bezpiecznego odstępu od pojazdu jadącego bezpośrednio przed nami oraz o podstawowych zasadach zachowania w razie awarii, kolizji czy wypadku.

Źródło: KMP Częstochowa

Dodaj komentarz