SPrawcy pobicia z policyjnymi dozorami

Będzińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dotkliwie pobili 26-letniego mieszkańca Zawiercia. Oprawcy zaatakowali na jednej z ulic w okolicy centrum miasta. Podejrzani po zatrzymaniu usłyszeli zarzuty i zostali objęci przez prokuratora policyjnym dozorem. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

W miniony weekend wieczorem oficer dyżurny z będzińskiej komendy otrzymał zgłoszenie w sprawie pobicia mężczyzny w okolicy ulicy 11 Listopada w Będzinie. Po chwili na miejsce dotarli policjanci z patrolówki, którzy zauważyli na chodniku leżącego mężczyznę z obrażeniami głowy. Mundurowi udzielili mu pomocy oraz wezwali zespół ratownictwa medycznego, który zabrał rannego do szpitala.

Policjanci ustalili, że pokrzywdzony został zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn, którzy podbiegli do niego od tyłu, rozbili mu na głowie butelkę. Następnie po pobiciu go, agresorzy oddalili się w kierunku centrum miasta. Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu, które mogły zarejestrować napastników. Zebrany materiał dowodowy przyczynił się do zatrzymania sprawców, którzy już następnego dnia trafili do policyjnego aresztu.

Sosnowiczanie w wieku 27 i 29 lat usłyszeli zarzut za pobicie. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Będzin

Dodaj komentarz