Przerobiła zaświadczenie lekarskie aby pomóc dziecku w nauce

Za przerobienie kodu choroby i informacji o stanie zdrowia dziecka na druku zaświadczenia lekarskiego odpowie mieszkanka Legnicy. Przedstawione przez kobietę dokumenty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej miały posłużyć do wydania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego dla jej małoletniego syna. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy uzyskali informację, że w jednej z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej działającej w powiecie legnickim kobieta posłużył się przerobionym zaświadczeniem lekarskim. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że mieszkanka Legnicy na wydanym zaświadczeniu wpisała kod choroby małoletniego dziecka oraz informację na temat jego stanu zdrowia. Przedstawione przez kobietę dokumenty miały posłużyć do wydania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego dla jej małoletniego syna.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli dokument, przesuchali świadków i po wykonaniu niezbędnych czynności przedstawili kobiecie zarzut przerobienia i posłużenia się przerobionym dokumentem. Mieszkanka Legnicy przyznała się do zarzucanych jej czynów.

Policjanci przypominają, że takie zachowanie zgodnie z § 1.art. 270 Ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. kodeksu karnego, stanowi przestępstwo – „Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Źródło: KMP Legnica

Dodaj komentarz