Nastolatkowie podpalili pustost

Kryminalni z bieruńskiej komendy ustalili sprawców podpalenia budynku przy ulicy Pokoju w Lędzinach. Są nimi 16 i 14-letni mieszkańcy Lędzin. Teraz o ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

20 września około godz.16.00 dyżurny bieruńskiej komendy został powiadomiony o pożarze nieużytkowanego domu przy ulicy Pokoju w Lędzinach. Spaleniu uległ cały budynek. Akcja gaśnicza trwała kilkanaście godzin. Z pobliskiego budynku mieszkalnego zostało ewakuowanych 25 osób. Przybyła na miejsce policyjna grupa operacyjno-dochodzeniowa natychmiast podjęła czynności zmierzające do wykrycia sprawcy podpalenia mienia w wielkich rozmiarach. 

W toku ustaleń bieruńskich operacyjnych sprawcami podpalenia okazali się nieletni mieszkańcy Lędzin. 16-letni chłopiec, przebywając w towarzystwie 14-letniego kolegi, podpalił papierową torbę, która stała przy łóżku. Po podpaleniu nieletni wyszli z budynku i uciekli do swoich domów. Niestety po czasie ogień się rozprzestrzenił. Nastoletnich podpalaczy czeka teraz sprawa w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich.

Źródło: KPP Bieruń

Dodaj komentarz